Lietuvoje populiarėja neariminis dirvos dirbimo būdas. Jo esmė - sulėtinti humuso degradaciją, sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją (anglis kiaupiama dirvožemyje), išsaugoti biologinę ivairovę. Visa tai yra inovatyvu ir Europos Sąjungos remiama veikla.
Pasikeitus ūkininkavimo sąlygoms keičiasi ir piktžolėtumo situacija laukuose. Ūkininkams tampa vis sunkiau kovoti su piktžolėmis. Bet tai yra normalu ir paaiškinama. Neariant piktžolių sėklos nėra palaidojamos po žeme, jos lieka išbirusios ant dirvos, taip pagausindamos sėklų banką. Bėgant metams sėklų bankas dirvoje tik gausėja. Dalis piktžolių sudygsta rudenį, kita dalis gali dygti pavasarį atsinaujinus vegetacijai, kitos - dar vėliau, kai sulaukia palankių dygimo sąlygų. Neariamuose laukuose visuomet sunkiau sunaikinti stiprią šaknų sistemą turinčias piktžoles, pvz.: dirvines usnis, baltažiedžius šakinius kviečius. Be to, visi pastebėjome, kad, keičiantis klimatui, ilgėja rudens sezonas, be to, žiemos mėnesiais neretai piktžolių vegetacija nenutrūksta - piktžolės auga ir vystosi. Tokias piktžoles visuomet būna sunkiau sunaikinti pavasarį.
Ūkininkai, norėdami išlaikyti švarius be piktžolių laukus, privalo prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Nebebus taip, kad atsisakius vieno darbo - arimo, jo nereikės pakeisti kitu darbu - purškimu. Dažnu atveju reikia planuoti du herbicidinius purškimus - pirmą purškimą atlikti rudenį. Tokiu būdu sunaikinama rudenį dygstančios piktžolės, kultūriniai augalai neturi konkuruoti dėl maisto ir šviesos iki pavasario. Kitas purškimas atliekamas pavasarį, sudygus pavasarinei piktžolių bangai.
Įmonė CORTEVA stengiasi greitai reaguoti i besikeičiančias ūkininkavimo sąlygas ir pasiūlyti efektyvius sprendimus. Po kelių metų bandymų tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse buvo registruotas naujas rudeninis javų herbicidas Eledura.
Pagrindiniai Eledura privalumai:
• Labai platus naikinamų piktžolių spektras;
• Puikus efektyvumas nuo vienaskilčių piktžolių, iskaitant smilguoles ir vienmetes migles;
• Labai stiprus prieš dviskiltes piktžoles - rugiagėles, lipikus, snapučius, aguonas, rapso pabiras, žliūges ir kt.;
• Puiki priemonė nuo piktžolių atsparumo atsiradimo - trys veikliosios medžiagos iš skirtingų grupių;
• Purškiamas vienas, nereikia pridėti kitų herbicidų;
Spauskite čia.
Eledura registruotas žieminiuose javuose: kviečiuose, miežiuose, rugiuose, kvietrugiuose. Purškimas rudenį BBCH 10-14 - nuo sudygimo iki 4 lapelių tarpsnio. Registraciniuose bandymuose Eledura buvo vienas efektyviausių sprendimų nuo vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių. Lyginant su kitais produktais, išryškėjo geresnis veikimas prieš rugiagėles, kibiuosius lipikus, aguonas. Efektyvumas nuo vienaskilčių piktžolių: smilguolių, vienmečių miglių buvo puikus ir prilygo rinkos standartui.
Jau ši rudeni ūkininkai herbicidą Eledura galės isigyti imonėje AB "Linas Agro".